Karta przedpłacona

Z karty przedpłaconej można korzystać wyłącznie po uprzednim jej zasileniu. Nie jest ona w żaden sposób powiązana z osobistym rachunkiem bankowym.

Kartę przedpłaconą często wykorzystuje się przy płatnościach internetowych (jeżeli nie chcemy wydać za dużo pieniędzy na konkretnych zakupach albo w miesiącu) lub przy większych zakupach. Tę kartę można porównać do wygodnego portfela, ponieważ można nią płacić do momentu, w którym znajdują się na niej pieniądze.

Karta przedpłacona to dobry sposób na kontrolowanie swoich finansów na zakupach. Jeżeli ktoś zdaje sobie sprawę z tego, że ma słabość do kupowania różnych dodatkowych rzeczy spoza listy lub boi się, że za dużo pieniędzy wyda na zbędne rzeczy, to wystarczy przelać najlepiej wyliczoną już sumę pieniędzy na kartę i to z nią pójść na zakupy.

Kiedy nie mamy pieniędzy na dodatkowe zakupy, to nie mamy możliwości, żeby roztrwonić nasze pieniądze. Karta przedpłacona to również dobry sposób na kupowanie online.

W niektórych sklepach można płacić wyłącznie przy pomocy karty – trzeba wprowadzić dane do systemu, w tym kod CVV, który jest przypisany do karty i niektórzy mogą mieć opory przed podawaniem tak poufnych danych do internetu. W przypadku gdy przelejemy konkretną sumę na tę kartę, która nie jest powiązana z naszym kontem osobistym, będziemy mogli czuć się bezpiecznie: w momencie gdyby wyciekły dane z bazy, to złodziej nie wyda całych naszych oszczędności, a tylko tę kwotę, którą chcieliśmy zapłacić przez internet.